Europa

Reszta świata

Ustawienia

Pokaż Moje ligi na początku:
Moje ligi
Moje zespoły
Nasi partnerzy

Przyczyny popularności automatów Hot Spot

Miłośnicy hazardu, niezależnie od tego, czy preferują granie w kasynach naziemnych, czy też online z pewnością będą w stanie wymienić wiele różnych kategorii gier. Na początek będzie to dość oczywisty podział, czyli gry stołowe, karciane oraz slotowe. Potem w grę wchodzą różne bardziej szczegółowe podziały dla maszyn slotowych. Wyróżniamy na przykład gry owocowe, sloty klasyczne, sloty wideo, sloty 3D, gry z progresywną pulą nagród (jackpotami). Możemy też dzielić sloty na podstawie zastosowanej mechaniki, czyli na gry z trzema bębnami, z pięcioma, z sześcioma i tak dalej. Ale bardzo rzadko spotykaną klasyfikacją jest wyróżnianie pewnej specyficznej kategorii gier, jaką są sloty typu Hot Spot. A jest to o tyle dziwne, że do tego grona zaliczane są różne niezwykle popularne gry slotowe, jak na przykład Sizzling 777, Dazzling Hot, czy też niewątpliwa legenda wszystkich gier slotowych, czyli Starburst.

Dlatego też w naszym dzisiejszym artykule spróbujemy się przyjrzeć trochę bliżej temu, czym są gry hazardowe 777 z grupy Hot Spot. Dowiesz się z niego, jakie mają cechy szczególne, skąd się bierze ich grywalność, popularność oraz dlaczego i kiedy warto w nie grać!

Czym w ogóle są gry Hot Spot?

Na początek musimy sobie zdefiniować, czym w ogóle są gry typu Hot Spot. Być może spotkałeś się także z określeniem „sizzling slot”, które wzięło się od jednej z pierwszych gier, które zapoczątkowały ten ciekawy gatunek. Była nią maszyna slotowa o nazwie Sizzling Hot wyprodukowana przez firmę Novomatic.

Ogólnie rzecz biorąc, gry typu Hot Spot mają pewne unikatowe cechy. Nie zawsze da się je rozpoznać na pierwszy rzut oka, ale z łatwością można je dostrzec już po kilku, czy też kilkunastu zakręceniach bębnami. Otóż gry tego typu kładą szczególny nacisk na dynamikę rozgrywki. Nie znajdziesz w nich zbyt zaawansowanej grafiki typu efektowne, animowane tła, czy też liczne animacje podczas gry. Nie zawierają także niepotrzebnych wodotrysków graficznych. Jakieś przerywniki wideo, animowane symbole, wybuchające wildy, spadające obiekty? Nie, w grach typu Hot Spot tego typu elementów praktycznie nie ma wcale.

Nie można natomiast uważać automatycznie, że brak tych cech oznacza, że gry są wykonane kiepsko, prezentują się nieatrakcyjnie i po prostu brzydko. To byłby naprawdę gruby błąd. Spójrz na przykład na grę Sizzling Hot Deluxe. Została ona wyprodukowana przez firmę Novomatic i wydana na rynek w 2008 roku, a więc jest to pozycja licząca sobie już kilkanaście lat. Ale nie zmienia to faktu, że dalej cieszy oko! Ładnie zaprojektowane i wykonane symbole, ciekawe tło i starannie narysowane elementy sterujące dają w efekcie naprawdę ładnie prezentującą się maszynę slotową.

Ale prawdziwą wisienką na torcie jest slot o nazwie Starburst, który pojawił się na rynku w 2012 roku. Jest to dzieło szwedzkiej firmy Novomatic, który już po kilku tygodniach został okrzyknięty prawdziwą rewelacją i dziś dumnie dzierży miano legendarnego już tytułu i jest  uważany za najlepszą grę slotową w historii. Największą zaletą Starbursta, nie licząc naturalnie grywalności i tabeli wygranych, bez wątpienia jest grafika. Ta gra wygląda po prostu niezwykle wręcz pięknie. Nawet dziś nie spotyka się slotów, w których symbole zostały zaprojektowane z takim kunsztem, a tło cechuje się smakiem i doskonałą stylizacją. Do tego dochodzi jeszcze przejrzysty, ładny i gustowny panel sterowania, w efekcie więc mamy grę slotową, która wygląda jak nic innego – i do dziś nie znalazła dla siebie godnego rywala.
W grach typu Hot Spot największy nacisk położony jest na dynamiczną rozgrywkę. Chodzi tutaj o to, aby gracz nie tracił ani jednej sekundy na zbyteczne elementy. W grach Hot Spot ustalasz zakład na grę, klikasz przycisk SPIN i za niespełna sekundę widzisz na ekranie wynik gry oraz otrzymujesz wygraną. W tym samym momencie jesteś więc gotów do wykonania kolejnego spinu. Odpada w tym momencie konieczność oglądania tej samej animacji migających symboli, latających monet lub złota symbolizującego wygraną i tak dalej. Zwłaszcza, że nawet najlepiej wykonane bajery graficzne po którymś razie po prostu się nudzą. W grach Hot Spot wszystkie te elementy są uproszczone i zminimalizowane tak, by po prostu nie przeszkadzać w grze.

Skąd się bierze popularność slotów sizzling?

Największą zaletą gier tego typu jest wspomniana przez nas powyżej szybkość rozgrywki. Przekłada się to na błyskawiczne rozstrzygnięcia i w związku z tym na możliwość wykonania kilku, czy kilkunastu spinów w bardzo krótkim czasie, rzędu właśnie kilkunastu sekund. To stanowi więc doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy mają ochotę na pogranie w grę hazardową, ale nie mają za bardzo czasu na wgłębianie się w temat, śledzenie funkcji specjalnych, wypełnianie liczników z osiągnięciami i tych wszystkich aspektów cechujących nowoczesne sloty. Owszem, nie twierdzimy, że zaawansowane gry slotowe są czymś złym – ale po prostu w wielu wypadkach bywa tak, że mamy tylko kilka minut wolnego i w tym czasie chcielibyśmy zagrać sobie kilka rundek w naszej ulubionej grze slotowej. Tutaj właśnie z pomocą przychodzą nam gry typu Hot Spot.

Jakie gry Hot Spot są najpopularniejsze?

Grono gier Hot Spot nie jest zbyt rozbudowane. Niemniej jednak należy pamiętać, że nie ma czegoś takiego, jak ścisły kanon cech definiujących taką grę. Zazwyczaj za gry typu Hot Spot uważa się te sloty z pięcioma bębnami, które nie mają zbyt wielu funkcji dodatkowych, ani określonej tematyki, ale za to mają bardzo dynamiczną rozgrywkę. Wiele gier slotowych, które na oko nie są Hot Spotami, oferuje funkcję o nazwie Turbo lub podobną, która zwiększa tempo gry, redukując niepotrzebne opóźnienia i elementy. Takie pozycje można więc uznać za sloty Hot Spot.

Do najpopularniejszych gier Hot Spot zaliczyć można oczywiście wspomnianego przez nas powyżej Starbursta. Oprócz tego na szczególną uwagę zasługują takie pozycje jak na przykład Sizzling Hot i Sizzling Hot Deluxe, a także Dazzling Hot, Ultra Hot, Always Hot, Ultimate Hot i Burning Hot.

 

Totalscore

Wyniki piłki nożnej na żywo na TotalScore.pl dostarczają największą ilość wyników live. Mecze na żywo z ponad 1000 głównych lig, rozgrywek pucharowych i meczów turniejowych, dostarczają także tabele ligowe. Wyniki na żywo z meczów piłki nożnej informują także o strzelcach bramek, wynikach do przerwy, końcowych rezultatach, czy czerwonych kartkach. Użytkownik informowany jest na TotalScore.pl także o zdobyciu bramki, oraz innych informacjach dotyczących meczu piłki nożnej.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis totalscore.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK